XXXVI Pielgrzymka na Jasną Górę

Dwa dni, 27-28 maja, spędzili na Jasnej Górze uczestnicy 36. Pielgrzymki Katolickiego Stowarzyszenia ,,Civitas Christiana’’. –Ta pielgrzymka jest wyjątkowa ze względu na kontekst – powiedział przewodniczący Stowarzyszenia Tomasz Nakielski. Wymienił dwa wydarzenia: Nadzwyczajny Rok Miłosierdzia  i 1050. rocznicę chrztu Polski. – Chciałbym, żebyście państwo potraktowali doroczną pielgrzymkę jako wielką adorację Pana Boga, Chrystusa, Ducha Świętego, Matki Bożej.  To znakomita okazja do adoracji. Niech ta adoracja zagości w naszym życiu i będzie naszym udziałem. Bo czas to miłość, a miłość to imię Pana Boga.

Pielgrzymi dziękowali za 1050 lat chrześcijaństwa w Polsce. Świadomi odpowiedzialności za Kościół Chrystusowy, za katolickie oblicze Polski trzeciego tysiąclecia i pełni ufności w orędownictwo Królowej Polski, jak co roku przybyli na Jasną Górę i dokonali nowego aktu zawierzenia.

Trwa Nadzwyczajny Rok Miłosierdzia. – Jasna Góra jest tym miejscem, gdzie przekraczamy Bramę Miłosierdzia, by doświadczyć w sercu łaski i znaleźć drogę nawrócenia. Pierwszą Bramą Miłosierdzia w historii świata jest Jezus Chrystus. Przejście przez nią oznacza duchowe wstąpienie, mistyczne wejście w przebitą bramę Bożego serca po to, by się w sercu Boga odnaleźć jako człowiek i chrześcijanin przez Boga wybrany – mówił paulin o. Michał Legan, ustanowiony przez Ojca Świętego Franciszka misjonarzem miłosierdzia.

Dziś Polska potrzebuje ludzi sumienia – powiedział bp Krzysztof Zadarko, biskup pomocniczy diecezji koszalińsko – kołobrzeskiej, przewodniczący Rady ds. Migracji, Turystyki i Pielgrzymek KEP w czasie homilii wygłoszonej w jasnogórskiej bazylice do pielgrzymów Katolickiego Stowarzyszenia „Civitas Christiana”. Hierarcha mówił o pilnej potrzebie myślenia i działania w Ewangelii. –Wasz przewodnik ks. kard. Wyszyński uczył o sumieniu osoby ludzkiej, sumieniu rodziny, narodu ale także o sumieniu obywatelsko-politycznym, co było wtedy nowością. Odnowa narodu bierze się z odnowy moralnej.

Anna Staniaszek

Fotorelacja z wydarzenia dostępna jest pod tym linkiem.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s