Konkurs „Inspiracje muzyczne”

Dnia 30 maja w sali koncertowej Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia im. Emila Młynarskiego odbył się finał konkursu plastycznego „Inspiracje muzyczne” adresowanego do osób niepełnosprawnych. Konkurs organizowany jest już od siedmiu lat pod stałym honorowym patronatem Starostwa Powiatowego w Augustowie. Ma zasięg regionalny i z roku na rok poszerza swój zasięg. W tegorocznej, siódmej edycji do grona uczestników dołączyli uczniowie szkoły w Laskach i w Puńsku.

Prace plastyczne, które wpływają na konkurs, powstają na bazie odbywających się w szkole muzycznej koncertów. Młodzi muzycy – uczniowie placówki – grają dla swoich rówieśników ze szkół specjalnych, publicznością wrażliwą i szczerą w ocenie. Tego typu spotkania przynoszą korzyści zarówno wykonawcom, jak i odbiorcom, pozwalają na integrację obu środowisk, wzajemne uczenie się od siebie, rozwijanie wrażliwości i właściwych postaw wobec innych.

Krótki koncert odbywa się również podczas finału konkursu. W tym roku wystąpiły uczennice PSM w Augustowie: Weronika Stankiewicz (skrzypce), Magdalena Bartoszewicz (wiolonczela) oraz Tola Jurgielewicz i Milena Cudnowska (fortepian). Gościnnie wystąpiła uczestniczka konkursu, Ewa Hryniewicka ze szkoły w Laskach (śpiew).

Sponsorem nagród w konkursie było Starostwo Powiatowe w Augustowie i Liliana Zielińska reprezentująca Okręgowy Oddział Towarzystwo Przyjaciół Dzieci w Suwałkach.

Organizatorem konkursu jest Państwowa Szkoła Muzyczna im. Emila Młynarskiego
w Augustowie, którą reprezentują koordynatorki konkursu – Bożenna Szumska i Lidia Karpińska wraz z Katolickim Stowarzyszeniem „Civitas Christiana” Oddziałem Okręgowym w Białymstoku i Oddziałem w Augustowie.

Prace oceniało jury w składzie: Romuald Gumienniak (przewodniczący), Lidia Karpińska, Małgorzata Jarmoszko, Ewa Haponik, Agata Sidorowicz, Mieczysław Sobolewski, Bogusława Wencław, Lilianna Zielińska.

Anna Korąkiewicz

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s