Imieniny ulicy Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Łomży

Już po raz drugi mieszkańcy ulicy Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Łomży, ale też wszyscy zainteresowani, mogli wziąć udział w obchodach imienin ulicy Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Tegoroczne obchody miały miejsce 3 września 2016 roku i zgromadziły wokół organizacji tego przedsięwzięcia wiele podmiotów. Inicjatorem tych obchodów jest Katolickie Stowarzyszenie „Civitas Christiana” Oddział w Łomży.

 Uroczystość rozpoczęła Msza Święta w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w intencji rychłej beatyfikacji Prymasa Tysiąclecia. Ks. prał. Jerzy Abramowicz, proboszcz parafii, rozpoczął swoją homilię słowami „Umiłowane dzieci Boże…”, tak jak robił to zazwyczaj Ksiądz Prymas. Podczas swoich rozważań wspominał własne spotkania z Kardynałem Wyszyńskim, oraz podkreślał jak bliska i potrzebna jest żywa pamięć o tej postaci we współczesnej Polsce. Po liturgii głos zabrała pani Iwona Czarcińska z Instytutu Prymasowskiego Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Warszawie, która mówiła o aktualności myśli Prymasa Tysiąclecia, przeplatając swoją opowieść wspomnieniami związanymi z tym Wielkim Polakiem.

 Następnie obchody przeniosły się na teren Łomżyńskiego Centrum Medycznego, gdzie miał miejsce wernisaż wystawy fotograficznej Gabora Lorinczego. Po uroczystym rozpoczęciu, licznie zgromadzeni mieszkańcy Łomży i nie tylko udali się pod scenę rozstawioną na tyłach budynku. Po powitaniu zgromadzonych przez pana Waldemara Pędzińskiego – Dyrektora Łomżyńskiego Centrum Medycznego, oraz dr. Tadeusza Kowalewskiego – Przewodniczącego Zarządu Oddziału Katolickiego Stowarzyszenia „Civitas Christian” w Łomży, rozpoczął się festyn. Tam właśnie odbywały się przeglądy artystyczne oraz występy zespołów „Otwarte serce” oraz kapeli kurpiowskiej „Łomżyniacy. Ukoronowaniem tej części obchodów była Sesja Marzeń, czyli dyskusja zgromadzonych na temat przyszłości ulicy Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Łomży. Na zgromadzonych czekała ciepła grochówka oraz napoje.

 W dalszej części obchodów, na mieszczącym się nieopodal Orliku, odbyła się imieninowa kolejka Miejskiej Ligi Piłki Nożnej.

Organizatorami Imienin ulicy Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Łomży byli: Katolickie Stowarzyszenie „Civitas Christiana” Oddział w Łomży, Łomżyńskie Centrum Medyczne, Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łomży, Biuro Senatorskie Anny Marii Anders oraz SKOK Rafineria, a partnerami przedsięwzięcia byli: Urząd Miejski w Łomży, Miejski Dom Kultury – Dom Środowisk Twórczych w Łomży, Miejskie Przedsiębiorstwo Wodno-Kanalizacyjne Sp. z o.o. w Łomży, Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej Z.B. w Łomży oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Łomży.

Fotorelacja z wydarzenia dostępna jest pod tym linkiem.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s