ZAPOWIEDŹ: „Przystanek Historia” w Bielsku Podlaskim

22 listopada 2016 r., o godz. 16.30, w Parafii Opatrzności Bożej w Bielsku Poladkim (ul. Hołowieńska 7) odbędzie się pokaz filmu „Jestem gotowy na wszystko…” w reżyserii  P. Woldana. Prelekcję o bł. ks. Jerzym Popiełuszce wygłosi dr Waldemar Wilczewski, naczelnik OBEP IPN w Białymstoku. Będzie to pierwsze spotkanie z cyklu „Przystanek Historia” w Bielsku Podlaskim.

„Jestem przekonany, że to co robię, jest słuszne, i dlatego jestem gotowy na wszystko” – to słowa wypowiedziane przez bohatera filmu. W dokumencie poświęconym drodze kapłańskiej ks.  Jerzego Popiełuszki, zakończonej męczeńską śmiercią, autor wykorzystał fragmenty kazań z archiwalnych nagrań (m.in. ze zbiorów TVP) oraz część prywatnych zapisków księdza, które czyta aktor, Krzysztof Pieczyński. Z materiałów filmowych tamtego okresu i fragmentów osobistych zwierzeń wyłania się postać młodego, bardzo skromnego księdza, który swoje życie poświęcił walce z kłamstwem i niesprawiedliwością, walce przeciwko poniewieraniu ludzkiej godności. Za wolną ojczyznę i prawdę poniósł największą ofiarę.

Organizatorami spotkania są: Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Białymstoku, Parafia Najświętszej Opatrzności Bożej w Bielsku Podlaskim oraz Katolickie Stowarzyszenie „Civitas Christiana” Oddział w Bielsku Podlaskim.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s