„Zmanipulowany umysł” – spotkanie z M. Korzekwą-Kaliszuk i Z. Kaliszukiem

18 lutego 2016 roku w Archiwum i Muzeum Diecezjalnym w Białymstoku odbyło się spotkanie pt. „Zmanipulowany umysł” z Magdaleną Korzekwą-Kaliszuk oraz Zbigniewem Kaliszukiem. Organizatorami wydarzenia było Katolickie Stowarzyszenie „Civitas Christiana” Oddział w Białymstoku oraz Fundacja „Obowiązek Polski”.

Magdalena Korzekwa-Kaliszuk jest prawnikiem i psychologiem. To dyrektor CitizenGO Polska. Ponadto jest autorką i współautorką kilkunastu książek m.in. „Niezawodna Radość”, „Miłość jest poezją”. Czterokrotnie otrzymała Stypendium Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Jako nastolatka przez pięć lat prowadziła program „Ziarno” w TVP. Z kolei jej mąż Zbigniew Kaliszuk to działacz społeczny i publicysta. Autor i redaktor książek m.in. „Zmanipulowany umysł”, „Yes, we can! Powołani, by świadczyć”, cyklu „Katolik frajerem?” i „Laboratorium Miłości”. Jest on laureatem nagrody Stowarzyszenia Wydawców Katolickich Feniks 2014 w kategorii książek dla młodzieży. To Ambasador Światowych Dni Młodzieży w Krakowie w 2016 r.

Podczas spotkania, które miało miejsce w Białymstoku opowiadali zgromadzonym o potrzebie formowania się i kształcenia w celu szerzenia dobra. Częstokroć porażki w obliczu propagandy zła są wynikiem niewystarczającej wiedzy z naszej strony, przez co nie jesteśmy w stanie w pełni stawać w obronie prawdy. Pomóc w tym może książka Zbigniewa Kaliszuka – „Zmanipulowany umysł”, która w prosty i przystępny sposób wprowadza nas w problematykę wielu kwestii związanych z moralnością i etyką, zawierająca liczne przykłady, dane i statystyki mające na celu wsparcie naszych przekonań. Oprócz tego goście opowiadali o rozlicznych sukcesach projektu CitizenGo oraz jego polskiej delegatury, na której czele stoi Magdalena Korzekwa-Kaliszuk.

Fotorelacja ze spotkania dostępna jest pod tym linkiem.

 

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s