Zapowiedź: Prof. Jan Żaryn w Białymstoku 

Zapraszamy na galę wręczenia nagród, wieńczącą V edycję Konkursu Wiedzy Patriotycznej o Romanie Dmowskim. Tematem tegorocznej edycji był REALIZM MYŚLI DMOWSKIEGO – „Wszystko co polskie jest moje: niczego się wyrzec nie mogę. Wolno mi być dumnym z tego, co w Polsce jest wielkie, ale muszę przyjąć i upokorzenie, które spada na naród za to co jest w nim marne”.

          Konkurs, organizowany przez Podlaski Komitet Uczczenia Pamięci Romana Dmowskiego, we współpracy z Fundacją Obowiązek Polski i Katolickim Stowarzyszeniem Civitas Christiana, skierowany był do uczniów szkół średnich na terenie województwa podlaskiego. Konkurs ma promować patriotyzm wśród młodzieży, popularyzować historię Polski, a w szczególności przypominać wielki dorobek intelektualny, jednego z najwybitniejszych polskich mężów stanu – Romana Dmowskiego.

 

          Patronat nad konkursem objęli: JE Abp ks prof. Edward Ozorowski Metropolita Białostocki, Podlaski Kurator Oświaty, Instytut Pamięci Narodowej oraz Prezydent Miasta Białegostoku.

                       

          Uroczysta gala wieńcząca V edycję Konkursu, odbędzie się w czwartek, 16 lutego b.r. o godz. 17:00 w auli Wydziału Historyczno-Socjologicznego Uniwersytetu w Białymstoku, przy Placu Uniwersyteckim 1. 

 

          Gościem specjalnym gali będzie Senator RP, prof. Jan Żaryn (nauczyciel akademicki, Redaktor naczelny miesięcznika „wSieci Historii”), który wygłosi wykład pt. ,,Roman Dmowski – realista”.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s